Mogilno Streetball Jam - Edycja Druga

Dnia 15 czerwca 2014 roku w Mogilnie na boisku na ul. Witosa potocznie nazywanym przez miejscowych "Brooklyn" odbyła się druga edycja Streetball Jam Mogilno - turnieju koszykówki ulicznej. Tym razem rywalizowało ze sobą 20 drużyn z całej Polski. W porównaniu z poprzednią edycją organizatorzy mogli się pochwalić między innymi lepszymi nagrodami dla zwycięzców, większą ilością dodatkowych atrakcji takich jak ozdabianie pobliskiego muru graffiti realizowanym podczas trwania turnieju.

Niestety po około dwóch godzinach po rozpoczęciu turnieju potężna burza zmusiła organizatorów o przeniesieniu turnieju na halę Widowiskowo-Sportową w Mogilnie.
Z uwagi na ilość rozstawionego sprzętu, namiotów i koszy, przyznać trzeba, że stawili czoło wyzwaniu gdyż przenosiny te trwały bardzo krótko.

Po godzinach sportowej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji. W samym turnieju zwycieżyli Harlem Heat pokonując w finale Sport z nami.pl, zaś po wygranej nad Mogilno Spurs trzecie miejsce zajęła drużyna Tymbark Team.

W finale konkursu wsadów rywalizowali ze sobą Kamil Polarczyk i Maciej Wieszczak. Każdy z zawodników miał po 3 próby, a sędziowie oceniali punktacją od 1 do 5. Było bardzo równo i po podliczeniu punktów mieliśmy remis 56 - 56. W dogrywce lepszy okazał się Maciej Wieszczak i to on został zwycięzcą II konkursu Wsadów Podczas Streetball Jam Mogilno. Otrzymał on Puchar ufundowany przez Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Mogilnie Karola Olejnika, Koszulkę Slam Dunk od organizatorów, Bony na zakupy o wartości 300 zł ufundowany przez Galeria Solna, Bony rabatowe od Spaldinga 30%.

Do konkursu Three Point Shootout zapisało się 16 zawodników. Pierwsza runda została rozegrana w sposób niecodzienny. Dwóch zawodników w parach rzucało do 3 celnych trafień jednocześnie. Zbierali oni swoją piłkę po rzucie i oddawali kolejny aż do 3 trafień. Było bardzo ciekawie i mieliśmy kilka niespodzianek. W tej rundzie wyeliminowany został mistrz poprzedniej edycji turnieju Sebastian Kapeliński.
Do drugiej rundy awansowali: Marcin Przybyszewski, Mateusz Maciejewski, Tomasz Gawlak, Bartek Rdeszkiewicz, Bartek Dębczyński, Daniel Zdeb, Paweł Zuzaniuk, Dariusz Igliński.
Nikt nie był w stanie go dogonić, blisko był tylko Dariusz Igliński, który w prawdzie nie trafił pierwszego rzutu ale pocisnął kolejne 4. (Numery obok nazwisk pokazują ilość celnych trafień w rundzie finałowej). Otrzymał on Puchar ufundowany przez Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Mogilnie Karola Olejnika, Bony na zakupy o wartości 300 zł ufundowany prze Galeria Solna, Bony rabatowe od Spaldinga 30%.

Z dumą i pasją stworzone przez grind-dev.com